jessica alba

Jessica Alba

Jessica Alba, televizyondaki 'Dark Angel'daki rolüyle yıldız oldu. Ayrıca 'Fantastik Dörtlü' filmlerinde Sue Storm'u canlandırdı.

Jessica Alba, televizyondaki ‘Dark Angel’daki rolüyle yıldız oldu. Ayrıca ‘Fantastik Dörtlü‘ filmlerinde Sue Storm’u canlandırdı.

Doğum Günü: 28 Nisan 1981

Doğum Yeri: Pomona, California, ABD

28 Nisan 1981’de California, Pomona’da doğan Jessica Alba, farklı bir geçmişe sahip. Babası Meksikalı-Amerikalı ve annesi Danimarkalı ve Fransız kökenlidir. Bir ABD Hava Kuvvetleri üyesinin kızı olarak, büyürken Kaliforniya, Mississippi ve Teksas’ta yaşayarak Kaliforniya’ya geri dönmeden önce çok yer değiştirdi.

Jessica Alba ilk kez 1994 komedisi Camp Nowhere’de beyaz perdeye çıktı . Ardından James Cameron’ın bilim kurgu dizisi Dark Angel’daki Max Guevera rolüyle dikkatleri üzerine çekti . Alba, Fantastic Four’un büyük ekran uyarlamasının iki bölümünde rol aldı ve birden fazla film için Robert Rodriguez ile işbirliği yaptı.

Mayıs 2008’de Alba, Fantastic Four setinde tanıştığı erkek arkadaşı Cash Warren ile evlendi . Alba, 7 Haziran 2008’de Los Angeles’ta Honor Marie adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Haven Garner, çiftin 31 Aralık 2017’de ilk oğulları Hayes Alba’ya sahip oldular.