cameron diaz

Cameron Diaz

Cameron Diaz, komedi rolleri ile tanınan bir aktris. 'There's Something About Mary' ve 'Charlie's Angels' gibi dizi filmde rol aldı.

Cameron Diaz, komedi rolleri ile tanınan bir aktris. ‘There’s Something About Mary‘ ve ‘Charlie’s Angels‘ gibi dizi filmde rol aldı.

Doğum Günü: 30 Ağustos 1972

Doğum Yeri: San Diego, California, ABD

Cameron Michelle Diaz, 30 Ağustos 1972’de San Diego, California’da doğdu. İkinci nesil Küba kökenli Amerikan petrol şirketi ustabaşı Emilio Diaz ile Kızılderili, İtalyan ve Alman asıllı eşi Billie’nin kızı Diaz, 16 yaşında modellik yapmaya başladı. Başarılı modelleme kariyeri onu Japonya, Avustralya, Fas ve Paris’e götürdü ve Mademoiselle ve Seventeen gibi dergilerin yanı sıra Calvin Klein, Coca-Cola ve Levi’s gibi şirketlerin reklam kampanyalarında yer aldı.

Belki de hiçbir aktris, ekrandaki ilk performansı olan “Maske” (1994) ile Cameron Diaz’dan daha hızlı zirveye çıkamadı. Başlangıçta küçük bir rol için aday olmasına rağmen, Diaz benzersiz çekiciliği ve görünümüyle filmin yapımcılarını kazandı ve başrol oyuncusu rolünü üstlendi. 

Diaz, “My Best Friend’s” filmindeki coşkulu bir yardımcı rol ile gerçek kimliğini sağlam bir şekilde gösterdi. Farrelly Brothers’ın çılgınca başarılı iğrenç komedisi “Mary Hakkında Bir Şey Var” (1998) idi. 

Ekrandaki çalışmasına ek olarak, Diaz sık sık özel hayatıyla ilgili haberlerde yer aldı. Diaz’ın video yapımcısı Carlos de La Torre ile beş yıllık ilişkisi 1995’te sona erdi. 1996’dan 1998’e kadar onun There’s Something About Mary kostarı Matt Dillon ile çıktı ve Diaz daha sonra 1999’da aktör Jared Leto ile birlikte oldu . Çift 2003’te ayrıldı.

Küçük bütçeli bağımsızlar ve “Charlie’nin Melekleri” (2001) ve “Shrek 2” (2004) gibi büyük Hollywood gişe rekorları kıran filmlerinde Prenses Fiona’nın selendirmesini yaptı.