bruce willis

Bruce Willis

Bruce Willis, 'Zor Ölüm', 'Pulp Fiction' ve 'Altıncı His' gibi beyaz perdede yıldız olmadan önce 'Moonlighting' ile televizyonda bir sıçrama yaptı.

Bruce Willis, ‘Zor Ölüm‘, ‘Pulp Fiction‘ ve ‘Altıncı His‘ gibi beyaz perdede yıldız olmadan önce ‘Moonlighting‘ ile televizyonda bir sıçrama yaptı.

Doğum Günü: 19 Mart 1955

Doğum Yeri: Idar-Oberstein, Batı Almanya

Willis, 19 Mart 1955’te, babasının o sırada ABD ordusunda görev yaptığı Batı Almanya, Idar-Oberstein’da Walter Bruce Willis’te doğdu. Willis, David ve Marlene Willis’in üç oğlu ve bir kızı olan dört çocuğunun en büyüğü. 1957’de babasının ordudan ayrılmasının ardından Willis, ailesiyle birlikte New Jersey’deki Carney’s Point’e taşındı.

Liseden mezun olduktan sonra, Willis babasının ayak izlerini takip etti ve önce bir kimya fabrikasında ve ardından güvenlik görevlisi olarak elleriyle iş buldu, sonra New Jersey’deki Montclair Eyalet Üniversitesi’nde drama öğrencisi olarak sınıfa döndü. Willis’in oyunculuğa olan ilgisi azalmadı, ancak kendi başına başlamaya istekliydi, ikinci sınıftan sonra okulu bıraktı ve çalışan bir aktör olmayı denemek ve denemek için New York’a taşındı.

Bruce Willis’in kariyeri, 1980’lerin hit dizisi Moonlighting’de dedektif David Addison’ı canlandırmasıyla başladı . 1988’de, aksiyon gişe rekorları kıran Die Hard‘ın başarısıyla gerçek bir film yıldızı oldu . Pulp Fiction ve The Sixth Sense  gibi sonraki hitlerde yer alması ve aktris Demi Moore ile evliliği, Willis’in neslinin en tanınmış aktörlerinden biri olarak kalmasını sağladı. Son filmleri arasında The Expendables , Red ve Moonrise Kingdom bulunmaktadır.