anne hathaway

Anne Hathaway

Anne Hathaway 'The Devil Wears Prada', 'Love and Other Drugs', 'Les Miserables' ve 'Ocean's 8' gibi filmlerde rol aldı.

Anne Hathaway ‘The Devil Wears Prada‘, ‘Love and Other Drugs‘, ‘Les Miserables‘ ve ‘Ocean’s 8‘ gibi filmlerde rol aldı.

Doğum Günü: 12 Kasım 1982

Doğum Yeri: Brooklyn, New York, ABD

Anne Hathaway, 12 Kasım 1982’de Brooklyn, New York’ta doğdu. Bir aktris ve avukatın kızı olan Hathaway, New Jersey, Millburn’de büyüdü. New York’ta bir tiyatro şirketi ve oyunculuk okulu olan The Barrow Group’a kabul edilen ilk ve tek genç oldu.

Aktris Anne Hathaway, 1999’da kısa ömürlü televizyon dizisi Get Real’de ilk büyük çıkışını yaptı. Hathaway daha sonra The Princess Diaries’de  (2001) Mia Thermopolis’i oynayarak kendisini ünlü yapan rolü üstlendi. 

2006’da The Devil Wears Prada ile büyük başarı yakaladı  ve ertesi yıl Jane Austen hakkında bir film olan Becoming Jane’de rol aldı. Hathaway daha sonra 2010 yapımı Love and Other Drugs’daki rolüyle hem eleştirel hem de ticari ilgi topladı.

Hathaway, 2010 yılında Tim Burton’ın ünlü çocuk masalı Alice Harikalar Diyarında’yı yeniden canlandırdığı filmde Beyaz Kraliçe’yi canlandırdı.

2018’de Hathaway,  Ocean’s 8’de Sandra Bullock ve diğer önde gelen bayanlarla birlikte yer aldı  ve  bencil bir film yıldızını canlandırdığı için her şey dahil olduğu için olumlu eleştiriler aldı.

Hathaway, 29 Eylül 2012’de aktör ve mücevher tasarımcısı Adam Shulman ile evlendi. Hathaway, oğulları Jonathan Rosebanks Shulman’ı 24 Mart 2016’da Los Angeles’ta dünyaya getirdi. Çift, 2019’un sonlarında ikinci oğulları Jack’i karşıladı.

Oyunculuğa ek olarak, Hathaway, Step Up Women’s Network ve Lollipop Theatre Network dahil olmak üzere birçok hayır kurumunu desteklemektedir.