adam sandler

Adam Sandler

Aktör, komedyen ve müzisyen Adam Sandler, 'Saturday Night Live'ın ve 'Punch-Drunk Love' ve 'The Wedding Singer' gibi filmlerin yıldızı.

Aktör, komedyen ve müzisyen Adam Sandler, ‘Saturday Night Live’ın‘, ‘Punch-Drunk Love‘ ve ‘The Wedding Singer‘ gibi filmlerin yıldızıdır.

Doğum Günü: 9 Eyl 1966

Doğum Yeri: Brooklyn, New York, ABD

Adam Sandler, 9 Eylül 1966’da New York’ta doğdu. Manchester, New Hampshire’da dört çocuktan biri olarak büyüyen Sandler, her zaman sınıfın palyaçosuydu. Ancak, erkek kardeşi onu bir Boston komedi kulübünde performans göstermesi için teşvik ettiğinde 17 yaşına kadar komedyen olmayı asla istemedi.

Sandler, New York Üniversitesi’ne katılmak için Boston’dan ayrıldıktan sonra performans göstermeye devam etti. Mezun olduktan sonra, MTV yarışma programı Remote Control’de düzenli olarak yer aldı. 1989’da ilk filmi Going Overboard’da rol aldı. Daha sonra, 1990’dan 1995’e kadar süren şovda kendisine iş bulan Saturday Night Live oyuncularından Dennis Miller tarafından fark edildi. Sandler, Cajun Man, Opera Man ve Canteen Boy gibi karakterleri orada yarattı.

Sandler, Haziran 2003’te aktris Jackie Titone ile evelndi. Çiftin iki kızı vardır. Sadie (d. 2006) ve Sunny (d. 2008).

Sandler , Mayıs 2019’da ilk kez SNL’ye ev sahipliği yapmak için geri döndü ve bu vesileyle, eski oyuncu Chris Farley’e duygulu müzikal övgüsü damgasını vurdu.